Fizik Laboratuvarı

Laboratuvarın Yeri: Fizik laboratuvarı T2 katındadır. Eğer zemin kattaki fotokopicinin yanındaki merdivenlerden iki kat aşağıya inerseniz, tam karşınızda fizik atölyesini göreceksiniz. Laboratuvarın girişi fizik atölyesinin sağındaki kapıdan sağlanacaktır.

Laboratuvarın Zamanı: Deneyler salı günleri yapılacaktır. Numarası tek sayı olan öğrenciler saat 15:00-15:50 arasında, numarası çift sayı olan öğrenciler ise saat 16:00-16:50 arasında deney yapacaklardır. Dönemin ortalarında doğru ikinci deney döngüsü başladığında bu durum tersine dönecektir.

Laboratuvar Klavuzunuzu: Fizik laboratuvarı klavuzunuzu fakültemizin zemin katındaki fotokopicide bulabilirsiniz. Laboratuvar klavuzunun fiyatı cildiyle birlikte 6TL’dir.

Laboratuvar klavuzunuzunun pdf versiyonu.

Eğer klavuzunuzu kendiniz basarsanız, spiral cilt ve kapak da yaptırmalısınız. Klavuzunuzu siyah beyaz şekilde bastırmanızı öneririm.

Laboratuvarın Kuralları ve Devam Politikası:

  • Öğrencilerin bu dersin final ve bütünlemesine girme hakkı elde edebilmeleri için bütün deneyleri başarıyla yapmış olmaları gerekmektedir.
  • Dönem boyunca sadece bir deney için devamsızlık yapma hakkınız vardır ki bu kaçırdığınız deneyi de dönem sonunda telafi etmeniz gerekmektedir.
  • Öğrencilerin laboratuvara gelmeden önce, yapacakları deneyi mutlaka klavuzdan çalışmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca klavuzun Ön Bilgiler kısmını da bütün öğrencilerin okumuş olmaları gereklidir.

Telafi Deneyleri: Eksik deneyleri olan öğrenciler için 18 Aralık (salı) ve 25 Aralık (salı) günleri telafi deneyleri yapılacaktır. Telafi deneyleri, normal deneylerin bitiminden sonra, saat 17:00 ile 18:00 arasında yapılacaktır. Her öğrenci, en fazla iki eksik deneyini telafi edebilir. Eğer bu saatler arasında başka bir dersiniz varsa, farklı bir zaman ayarlanması için lütfen benimle mümkün olduğunca erken bir vakitte temasa geçiniz.

Önemli Not: Laboratuvar föylerinizdeki bütün deneylere ait hesapları bitirerek eksik imzalarınızı en kısa zamanda tamamlayınız. Föylerinizi, imzaları tamamlanmış şekilde 4 Ocak 2013 tarihine kadar asistanlarınıza teslim etmeniz gerekmektedir. Bu tarihe kadar föylerini teslim etmeyen ya da imzaları eksik şekilde teslim eden öğrenciler laboratuvardan başarısız sayılacak ve final sınavına girme hakkını kazanamayacaklardır.

%d blogcu bunu beğendi: